Więcej domen w wynikach Direct Answers (odpowiedzi na pytania)

Google stale poleruje swoją wyszukiwarkę, byśmy uzyskali jeszcze przydatniejszą pomoc i dlatego ogłosiło na koncie Search Liaison na Twitterze, że zaktualizowano wyniki wyszukiwania Direct Answers. Wszystko po to, by aby pokazać bardziej zróżnicowany zestaw odpowiedzi na konkretne pytania internautów. Oznacza to, że Google będzie dążyć do pokazania maksymalnie dwóch wyników z tej samej domeny dla konkretnego zapytania.
seo generator

Więcej zróżnicowanych wyników z Direct Answers (odpowiedzi na pytania)

Obecnie testowana jest funkcja korzystająca z odpowiedzi wydobywanych przez Google z for dyskusyjnych, która ma prezentować więcej danych. Specjaliści SEO, skarżyli się przez lata, że ​​czasami Google wyświetla zbyt wiele ofert dla najlepszych wyników wyszukiwania z tej samej domeny. Więc jeśli wpisałeś pytanie to pokazywała się lista odpowiedzi pochodzących z jednego tego samego źródła. Zagraniczne serwisy donoszą, że Google nie chce wyświetlać więcej niż dwóch wyników z tej samej domeny.

google pytania wyszukiwarka seo
W Polsce, odpowiedzi na pytania nie są tak powszechne, jak w innych krajach. Być może po zmianie, funkcja Direct Answers obejmie więcej domen.

Pracownik Google powiedział: „Wprowadzona teraz nowa zmiana w wyszukiwarce Google ma na celu zwiększenie różnorodności witryn w naszych wynikach” “Ta zmiana różnorodności witryn oznacza, że ​ nie zobaczysz więcej niż dwóch bloków z tej samej witryny na naszej stronie. ”

Jednak Google zastrzega sobie prawo do wyświetlania więcej niż dwóch wyników z tej samej nazwy domeny, jeśli uzna to za stosowne. „Możemy jednak nadal wyświetlać więcej niż dwa przypadki, w których nasze systemy określają, że jest to szczególnie istotne w przypadku konkretnego wyszukiwania”.

Podejrzewa się, że jest to związane z markowymi zapytaniami, więc jeśli szukasz marki, takiej jak Amazon, prawdopodobnie zobaczysz więcej niż dwa wyniki z amazon.com.

A co z subdomenami?

Google na ogół traktuje subdomeny jako część domeny głównej. Więc jeśli masz adres blog.domain.com, będzie on uważany za część głównej domeny www.domain.com i liczy się do wspomnianych dwóch wyników.

„Różnorodność witryn będzie traktować poddomeny jako część domeny głównej. Wyniki z subdomen i domeny głównej będą rozpatrywane z tej samej witryny. ”

Tylko podstawowe wyniki

Zmiana ma dotyczyć jedynie Direct Answers i nie dotyczy innych wyszukiwań, takich jak najważniejsze artykuły, fragmenty wideo, karuzele obrazów lub inne funkcje wyszukiwania.

Nie związane z podstawową aktualizacją.

Google wyjaśniło, że ta aktualizacja wyszukiwania dla pytań, nie ma związku z podstawową aktualizacją z czerwca 2019 r., która rozpoczęła się w poniedziałek. „Uruchomienie różnorodności witryn jest oddzielone od aktualizacji podstawowej z czerwca 2019 r., która rozpoczęła się w tym tygodniu. Są to dwie różne, niepołączone wersje” – powiedział pracownik Google.

Zobacz też:

To nie jest aktualizacja algorytmu

Google twierdzi, że to nie jest aktualizacja i nie będzie miała tak dużego wpływu na witrynę. Danny Sullivan z Google dodał: „Osobiście jednak nie pomyślałem o tym, jak o aktualizacji. Nie chodzi o ranking. Po prostu nie pokazujemy tak wielu innych stron.”

Działa… różnie

Nadal znajdziemy przykłady pokazujące więcej niż dwa wyniki z jednej domeny dla zestawu wyników wyszukiwania. Google przyznało: „To nie będzie idealne. Tak jak w przypadku każdej z naszych poprawek, będziemy nadal pracować nad ulepszeniem ”