Problem z indeksowaniem w Google w Search Console. Jak dodać?

Google opublikowało na Twitterze aktualizację dotyczącą długotrwałych problemów Google z indeksowaniem stron na urządzeniach mobilnych. Tymczasem w Polsce nadal nie można zaindeksować strony, gdyż pojawia się komunikat: “Działania na stronie zostały tymczasowo wyłączone”.

Problem z indeksowanie w Google w Search Console

Google ogłosiło, że główna kwestia indeksowania została naprawiona w 99%. Jednak problem z indeksowaniem kanonicznym pozostaje tylko częściowo rozwiązany. Początkowym problemem, który zauważyli wydawcy, było usuwanie stron internetowych z indeksu, a wielu zauważyło, że dzieje się to na stronach głównych.

Innym objawem problemu z indeksowaniem było to, że nowe strony internetowe długo były indeksowane i pojawiały się w indeksie Google po kilkunastu dniach. Niektórzy wydawcy internetowi zgłaszali tu i ówdzie, że częściową poprawę dało ponowne przesłanie usuniętych adresów URL do Google Search Console. Problem w tym, że w niektórych krajach, nie można przesłać adresu w celu jego zaindeksowania. Technicznie można to zrobić, ale po chwili widzimy komunikat: “Działania na stronie zostały tymczasowo wyłączone”.

W Konsoli dla Webmasterów nie można dodać nowego adresu do indeksu Google. Problem występuje już kilka tygodni.

Nie można zaindeksować adresu strony

Zatem problemy opisywanie na zagranicznych forach, nie są tożsame z tym, co mamy m.in. w Polsce. Bowiem u nas nie można w ogóle zaindeksować nowego adresu strony. Techradar opisał ten problem i domniemuje, że  Google tymczasowo wyłączył funkcję żądań indeksowania- prawdopodobnie na kilka tygodni – w celu wprowadzenia zmian w infrastrukturze. Póki co, naprawianie tej szkody trwa stanowczo za długo.

seo generator

Firma starała się zapewnić właścicieli witryn, że ich zawartość nadal może być indeksowana za pomocą alternatywnych metod . Obejmują one podejście pasywne, aktywne zarządzanie adresami URL lub przesyłanie zaktualizowanych adresów URL do Google w mapie strony. Jednak te zabiegi nie są pomocne i nowe strony pojawiają się w indeksie bardzo późno.

Fakt, że funkcja indeksowania żądań została zawieszona, zwykle nie stanowiłby większego problemu, ale jej znaczenie wzrosło ostatnio ze względu na szereg problemów z wynikami wyszukiwania. Funkcja indeksowania żądań jest popularną częścią Search Console i służy do żądania indeksowania poszczególnych adresów URL. Należy jednak pamiętać, że nawet po wysłaniu żądania nie ma gwarancji, że witryna zostanie zindeksowana natychmiast lub w ogóle.

„Wyłączyliśmy funkcję Poproś o indeksowanie ”w narzędziu do sprawdzania adresów URL, aby wprowadzić pewne zmiany w infrastrukturze” – napisał na Twitterze Google. „Spodziewamy się, że powróci w nadchodzących tygodniach. Wciąż szukamy i indeksujemy treści naszymi zwykłymi metodami ”.

Jak szybko zaindeksować stronę?

Strony, do których prowadzi duża ilość linków oraz naturalnego ruchu, mogą liczyć na znacznie szybsze indeksowanie. Z kolei “średniaki” muszą czekać dłużej. Więc, jak przyśpieszyć indeksowanie strony?

  • wrzuć link na Facebook i Twitter;
  • dodaj link do PingoMatic;
  • kilkakrotnie zgłaszaj w Search Console i klikaj “Sprawdź URL wersji aktywnej”;
  • dodaje stronę do AdWords.